Aktualności

Odpowie za posiadanie narkotyków i kierowanie samochodem bez prawa jazdy

Data publikacji 22.10.2014

Policjanci z powiatu oławskiego zatrzymali 32-letniego mężczyznę, podejrzanego o posiadanie marihuany. Podejrzany wpadł podczas rutynowej kontroli drogowej, gdy jechał bez prawa jazdy. Sprawdzenie funkcjonariuszy wykazało, że był on już wcześniej karany za posiadanie narkotyków. Grozi mu teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Oławie zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej samochód, który wyjeżdżał z polnej drogi. W aucie oprócz kierowcy znajdował się jeszcze pasażer. W trakcie kontroli w samochodzie policjanci znaleźli marihuanę, która jak się okazało należała do kierowcy. Oprócz tego okazało się, że nie posiada on w ogóle prawa jazdy. Mężczyzna został zatrzymany.

Dalsze czynności prowadzone przez funkcjonariuszy i zabezpieczony materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu zarzutów za posiadanie narkotyków. Okazało się również, że mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwo.

W świetle przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozić mu może teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Oławie
sierż. sztab. Dorota Majewska
tel. 605-316-497