Aktualności

Groził skradzionymi siekierami pracownikowi sklepu – mężczyzna zatrzymany przez policjantów odpowie teraz za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 22.10.2014

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, ustalonemu i zatrzymanemu przez dzierżoniowskich policjantów, a podejrzanemu o kradzież rozbójniczą w jednym z hipermarketów budowalnych. Sprawca najpierw ukradł dwie siekiery, a następnie wymachując nimi, groził interweniującemu pracownikowi. Mężczyzna, który uciekł z miejsca zdarzenia, po zatrzymaniu przez funkcjonariuszy, usłyszał już w tej sprawie zarzuty. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Policjanci z dzierżoniowskiej komendy powiatowej, w wyniku podjętych działań ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą w jednym ze sklepów na terenie miasta. Podejrzany, to 20 – letni mieszkaniec Dzierżoniowa. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło 19 października br. po godzinie 11.00. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy zajmujących się tą sprawą, do jednego ze miejscowych marketów budowlanych wszedł młody mężczyzna.Na teren sklepu 20 - latek dostał się przeskakując przez płot. Z półki sklepowej wziął 2 firmowe siekiery o wartości blisko 600 złotych, za które nie chciał zapłacić. Następnie skierował się w stronę ogrodzenia, którym zamierzał uciec ze skradzionymi rzeczami.

Pracownik sklepu zwrócił mu uwagę, aby się zatrzymał i oddał skradziony towar. Sprawca jednak w pewnym momencie zamachnął się kilkukrotnie skradzioną siekierą w kierunku zbliżającego się pracownika, grożąc natychmiastowym jej użyciem. Ponieważ mężczyzna doszedł do wniosku, że nie uda mu się uciec z łupem, porzucił siekiery i uciekł przez ogrodzenie.

Policjanci w wyniku prowadzonych działań ustalili, a następnie zatrzymali podejrzewanego o ten czyn mężczyznę. Zatrzymany usłyszał już w tej sprawie zarzut kradzieży rozbójniczej, za co grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

st. asp. Paweł Petrykowski

(źródło – KPP Dzierżoniów)
Oficer Prasowy
podinsp. Mariusz Furgała