Aktualności

Odpowie za włamania do mieszkań i kradzieże mienia

Data publikacji 22.10.2014

Jeleniogórscy funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania i kradzieże mieszkaniowe. Łupem podejrzanego padały głównie laptopy, tablety, portfele z dokumentami i pieniędzmi oraz biżuteria. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z I Komisariatu Policji w Jeleniej Górze zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg przestępstw przeciwko mieniu.Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Jeleniej Góry.

Do zatrzymania doszło 21 października br. Z dotychczas wykonanych przez funkcjonariuszy ustaleń wynika, że podejrzany 24–latek ma na swoim koncie, co najmniej 6 tego typu przestępstw w okresie ostatnich kilku miesięcy. Mężczyzna po włamaniu, z mieszkań kradł głównie przedmioty wartościowe takie jak: komputery przenośne, drobną elektronikę i biżuterię. Zabierał również dokumenty, pieniądze, oraz karty bankomatowe. Skradzione na terenie Jeleniej Góry mienie sprzedawał później przygodnie napotkanym osobom, po okazyjnej cenie, a niepotrzebne rzeczy wyrzucał.

Pokrzywdzone w tych sprawach osoby straty oszacowały na kwotę blisko 30 tysięcy złotych. Obecnie policjanci nadal wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tych spraw.

Jeleniogórzanin przyznał się do popełnienia tych przestępstw. Po wykonaniu czynności został zwolniony. Za kradzieże i włamania odpowie teraz przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Małgorzata Gorzelak
tel. 600-432-204