Aktualności

W mieszkaniu policjanci zabezpieczyli prawie 23 kg nielegalnego tytoniu

Data publikacji 23.10.2014

Prawie 23 kilogramy tytoniu bez akcyzy zabezpieczyli wałbrzyscy policjanci. Towar funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu 55-letniego mężczyzny w Szczawnie Zdroju. Szacuje się, że Skarb Państwa straciłby na nielegalnym procederze blisko 30 tysięcy złotych. Podejrzany za popełnione przestępstwo usłyszy teraz zarzuty z kodeksu karno skarbowego.

Funkcjonariusze  Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu otrzymali informację, że w jednym z mieszkań przy ulicy Sienkiewicza w Szczawnie Zdroju znajduje się nielegalny towar. Funkcjonariusze z nakazem przeszukania udali się pod wskazany adres, gdzie faktycznie ujawnili i zabezpieczyli prawie 23  kilogramy tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Właścicielem krajanki okazał się 55-letni mężczyzna, który podczas przesłuchania przyznał się do jej posiadania. Szacuje się, że Skarb Państwa straciłby na nielegalnym procederze blisko 30 tysięcy złotych.

Podejrzany za popełnione przestępstwo usłyszy teraz zarzuty z kodeksu karno skarbowego. Został przekazany funkcjonariuszom Izby Celnej.

Źródło: KMP w Wałbrzychu
asp. Joanna Żygłowicz
tel. 604-426-995


nadkom. Krzysztof Zaporowski