Aktualności

Poszukiwany zadzwonił na Policję z prośbą ...

Data publikacji 24.10.2014

Niecodzienne zgłoszenie odebrał dyżurny jaworskiej komendy powiatowej policji. „Proszę mnie aresztować, jestem poszukiwany” - poinformował mężczyzna dzwoniący na numer alarmowy. 39 -latek miał dość ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości, dlatego wskazał miejsce gdzie przebywa i poprosił o pilny przyjazd funkcjonariuszy. Teraz mężczyzna najbliższy rok i 4 miesiące spędzi w zakładzie karnym.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jaworze w słuchawce telefonu usłyszał głos mężczyzny, który poinformował go, że jest poszukiwany i chce, by go … aresztowano. Rozmówca powiedział, że zamierza oddać się w ręce policjantów, ponieważ nie chce się dłużej ukrywać.

W trakcie rozmowy podał gdzie przebywa i poprosił o pilny przyjazd radiowozu. Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna mówi prawdę.

39 - letni mieszkaniec gminy Mściwojów został zatrzymany. Policjanci ustalili, że jest on poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez sąd. Prosto z komendy mężczyzna trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi teraz najbliższy rok i 4 miesiące.

st. asp. Paweł Petrykowski

Źródło: KPP w Jaworze
Oficer Prasowy
podkom. Kordian Mazuryk
tel. 603 – 039 – 942