Aktualności

Policjant rozpoznał i zatrzymał złodzieja w kilka minut po kradzieży

Data publikacji 24.10.2014

Legniccy policjanci kilka minut po zdarzeniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież przedmiotów ze stoiska w jednej z galerii handlowych. W ustaleniu sprawcy pomocny był monitoring obiektu. Za czyn, o który jest podejrzany mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny legnickiej Policji otrzymał informację o kradzieży przedmiotów ze stoiska w jednej z galerii handlowych na terenie miasta. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że złodziej wykorzystał fakt, że stoisko pozostawione było bez nadzoru i ukradł m.in. ozdoby, świece, filiżanki oraz inne przedmioty o łącznej wartości ponad 440 złotych.

Moment kradzieży zarejestrowały kamery monitoringu wizyjnego. Po obejrzeniu nagrania policjanci będący jeszcze na terenie galerii zauważyli wchodzącego na jej teren mężczyznę, zarejestrowanego wcześniej przez kamery w trakcie kradzieży.

Mężczyznę natychmiast zatrzymano. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec sąsiedniej gminy, który jak się okazało był wcześniej notowany za różne przestępstwa przeciwko mieniu.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy i ustalają, czy zatrzymany nie ma na swoim koncie innych tego typu czynów.

Za kradzież grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KMP w Legnicy
Oficer Prasowy
nadkom. Sławomir Masojć
tel. 601-334-804