Aktualności

Chciał zmylić ochronę i ukraść rower – trafił do policyjnego aresztu

Data publikacji 24.10.2014

Do policyjnego aresztu w Legnicy trafił mężczyzna, podejrzany o kradzież w sklepie nożyc do metalu oraz kija od szczotki. Sprawca kijem przesunął kamerę monitoringu, a następnie przy użyciu skradzionych nożyc usiłował ukraść rower ze stojaka. Został ujęty przez pracowników ochrony i przekazany funkcjonariuszom.

Policjanci z komendy miejskiej w Legnicy zostali powiadomieni przez pracowników jednego z marketów o zatrzymaniu mężczyzny podejrzanego o kradzież. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że sprawca wszedł do sklepu i zabrał nożyce do cięcia metalu oraz kij od szczotki. Nie płacąc za towar przeszedł przez linię kas. Usiadł na ławce pod sklepem i po chwili skradzionym kijem przesunął kamerę monitoringu tak, aby nie obejmowała swoim zasięgiem parkingu dla rowerów. Następnie skradzionymi wcześniej nożycami przeciął linkę zabezpieczającą rower na stojaku i usiłował odjechać. Został ujęty przez pracowników ochrony, a następnie przekazany Policji.

Zatrzymany to 52-letni mieszkaniec Legnicy. Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie prawie 0,8 promila alkoholu. W przeszłości był już wielokrotnie karany za kradzieże sklepowe.

Za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Legnicy
podinsp. Sławomir Masojć


nadkom. Krzysztof Zaporowski