Aktualności

Nietrzeźwy pieszy zapragnął przejechać się ciężarówką – rozbił samochód kilometr dalej

Data publikacji 24.10.2014

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał młody mężczyzna, który zabrał spod sklepu w Piławie Dolnej samochód ciężarowy. Pojazdem tym uszkodził następnie ogrodzenie jednej z posesji, skrzynki na listy oraz słup telefoniczny, a następnie zaczął uciekać pieszo. Policjanci zatrzymali go po krótkim pościgu. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

22 października około godziny 16:00 dyżurny dzierżoniowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który zabrał samochód spod jednego ze sklepów w Piławie Dolnej, a następnie rozbił się nim kilometr dalej. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze ustalili, że pewien mieszkaniec Dzierżoniowa przyjechał pod sklep powierzonym mu samochodem ciężarowym. Pojazd zostawił na chwilę z kluczykami w stacyjce i wszedł do placówki handlowej. W tym czasie obok przechodził pijany młody mężczyzna, który postanowił wykorzystać okazję i przejechać się samochodem. Na jednej z ulic stracił panowanie nad pojazdem uszkadzając skrzynki na listy, słup telefoniczny oraz ogrodzenie jednej z posesji. Tam porzucił auto i zaczął uciekać. Na podstawie ustalonego rysopisu policjanci przystąpili do poszukiwań sprawcy. W trakcie działań zauważyli odpowiadającego ustalonemu rysopisowi mężczyznę, który zaczął uciekać na ich widok. Funkcjonariusze przystąpili do pościgu wzywając mężczyznę do zatrzymania. Po około 100 metrach policjanci zatrzymali i obezwładnili podejrzanego. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Dzierżoniowa. Okazało się, że ma on ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu 24-latek usłyszał zarzuty zaboru pojazdu oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. O jego dalszych losach zdecyduje teraz sąd. Za czyny, o które jest podejrzany, grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
podinsp. Mariusz Furgała
tel. 606–230–794


nadkom. Krzysztof Zaporowski