Aktualności

Funkcjonariusze przejęli nielegalny tytoń i papierosy

Data publikacji 24.10.2014

Ponad 5 tysięcy sztuk papierosów i 30 kilogramów tytoniu zabezpieczyli policjanci i celnicy w jednym z mieszkań na terenie Świdnicy. Teraz 49-letni mieszkaniec Świdnicy usłyszy zarzuty z kodeksu karno-skarbowego. Grozi mu wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

Funkcjonariusze Wydziału Przestępczości Gospodarczej Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wspólnie z Celnikami z Wałbrzycha ujawnili i zabezpieczyli w jednym z mieszkań na terenie Świdnicy tytoń i papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W trakcie przeszukania mieszkania 49-letniego świdniczanina, funkcjonariusze ujawnili 30 kilogramów tytoniu oraz ponad 5 tysięcy sztuk papierosów. W trakcie wykonywanych czynności powiedział, iż tytoń i papierosy kupił na własny użytek.

Straty poniesione przez Skarb Państwa są szacowane na blisko 30 tysięcy złotych. Ujawniony w trakcie przeszukania towar został zabezpieczony przez celników.

Zatrzymany świdniczanin odpowie za przestępstwo karno-skarbowe. Grozi mu wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: KPP w Świdnicy
asp. sztab. Katarzyna Czepil


nadkom. Krzysztof Zaporowski