Aktualności

Policjanci przechwycili blisko 3 tys. porcje narkotyków – mężczyzna, który tłumaczył się, że… to na własny użytek, został tymczasowo aresztowany

Data publikacji 25.10.2014

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, odpowie przed sądem mężczyzna, ustalony i zatrzymany przez lubińskich policjantów. W jego mieszkaniu, funkcjonariusze znaleźli marihuanę, z której można było uzyskać blisko 3 tys. porcji handlowych.Jak twierdził podejrzany, tak duża ilość środków odurzających przeznaczona była… na własny użytek. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z lubińskiej komendy powiatowej ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Podejrzany, to 30 – letni mieszkaniec tego powiatu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a funkcjonariusze przechwycili środki odurzające, z których można było uzyskać blisko 3 tys. porcji handlowych.

Do zatrzymania doszło po tym, jak policjanci ustalili, że w jednym z mieszkań, może znajdować się duża ilość narkotyków. Po wejściu do lokalu mieszkalnego, podejrzenia potwierdziły się. Funkcjonariusze znaleźli tam spore ilości marihuany. Jak twierdził podejrzany, tak duża ilość środków odurzających przeznaczona była… na własny użytek.

Przypominamy, iż w myśl ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, posiadanie znacznej ilości środków odurzających może skutkować wobec sprawcy karą pozbawienia wolności do 10 lat. Jeśli natomiast postępowanie w tej sprawie wykaże, iż zatrzymany handlował również narkotykami, kara ta może wynieść nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Sąd zastosował już wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających i ich dalsze przeznaczenie.

st. asp. Paweł Petrykowski

(Źródło - KPP Lubin)
Oficer Prasowy
asp. Karolina Hawrylciów
tel. 601 – 974 – 322