Aktualności

"Seniorze, nie daj się nabrać! Czyli jak uniknąć zagrożeń” – kolejne zajęcia X edycji policyjnego programu „Akademia Bezpieczny Senior”

Data publikacji 25.10.2014

W ramach X edycji policyjnego programu prewencyjnego „Akademia Bezpieczny Senior”, na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Uniwersytecie Wrocławskim, odbyły się kolejne zajęcia. "Seniorze, nie daj się nabrać! Czyli jak uniknąć zagrożeń” - to hasło zajęć zorganizowanych przez funkcjonariuszki z Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Podczas wykładu policjantki przypomniały seniorom, jakie przestępstwa najczęściej popełniane są na ich szkodę. Omówiły m.in. zagadnienia związane z oszustwami metodą „na wnuczka”, czy też kradzieżami ,,na wyrwę''. Funkcjonariuszki wskazały również, w jaki sposób można ich uniknąć i jak należy postępować w momencie potencjalnego zagrożenia.

Seniorzy dowiedzieli się także, jaki jest mechanizm działania tzw. kieszonkowców oraz w jaki sposób okradane są mieszkania przez przestępców podszywających się pod urzędników, administratorów, pracowników ZUS-u, czy też kobiety oferujące pomoc osobom starszym w pracach domowych.

Seniorzy wykazali duże zainteresowanie omawianym zagadnieniem. Zadawali wiele pytań dotyczących m.in. sposobu postępowania w momencie zagrożenia. Słuchacze wspólnie z policjantkami zastanawiali, w jaki sposób nie zostać potencjalną ofiarą.

st. asp. Paweł Petrykowski

(Źródło - KMP Wrocław)