Aktualności

Włamywacze zatrzymani przez policjantów na gorącym uczynku

Data publikacji 26.10.2014

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, zatrzymanym przez lubińskich policjantów na gorącym uczynku, a podejrzanym o liczne włamania i kradzieże na terenie ogrodów działkowych. Podejrzani wpadli w ręce funkcjonariuszy, gdy odkręcali właśnie rurę od zbiornika do wody. Zdradziło ich światło latarki. Przy zatrzymanych policjanci znaleźli łupy z innych altanek. O dalszym losie zatrzymanych, zdecyduje teraz sąd.

Policjanci z lubińskiej komendy powiatowej, w wyniku przeprowadzonych działań zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o włamania i kradzieże. Zatrzymani, to mieszkańcy Lubina, w wieku 47 i 60 lat. Podejrzani wpadli w ręce funkcjonariuszy na gorącym uczynku kradzież, do której doszło na terenie ogrodów działkowych.

Do zatrzymania doszło po tym, jak funkcjonariusze patrolując okoliczny teren, krótko po północy zauważyli światło latarki, które dobiegało z ogrodów działkowych usytuowanych na obrzeżach miasta.  Gdy podeszli bliżej, usłyszeli odgłosy uderzania metalu o metal oraz rozmowę dwóch mężczyzn. Jak się okazało, sprawcy odkręcali właśnie rurę od zbiornika do wody.

Jeden z podejrzanych, próbując jeszcze uniknąć zatrzymania, na widok policjantów rzucił się do ucieczki. Po krótkim jednak pościgu, także został zatrzymany. Obaj mężczyźni posiadali przy sobie „sprzęt” w postaci łomu oraz klucza francuskiego, a także łupy zabrane z jeszcze z innej altanki. Wśród nich były m.in. przewody elektryczne, przedłużacze, żarówki i licznik do wody.

Jak ustalili policjanci, zatrzymani mają związek ze znacznie większą liczbą zdarzeń, jakie wystąpiły na tym terenie. Obaj odpowiedzą teraz za kradzieże i włamania, za co grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

st. asp. Paweł Petrykowski

(Źródło - KPP w Lubinie)
Oficer Prasowy
asp. Karolina Hawrylciów
tel. 601 – 974 – 322