Aktualności

Odpowie za usiłowanie rozboju na nieletnich – podejrzany trafił do policyjnego aresztu

Data publikacji 26.10.2014

Nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie ustalonemu i zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów, a podejrzanemu o usiłowanie rozboju na nieletnich i uszkodzenie mienia. Sprawca dwukrotnie zaatakował dzieci, usiłując ukraść im telefony komórkowe. Na szczęście mu się nie udało. Mężczyzna jednak trafił do policyjnego aresztu, a o jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze, w wyniku podjętych działań, ustalili i zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o usiłowanie rozboju na nieletnich i uszkodzenie mienia. Zatrzymany, to 39 – letni mieszkaniec tej miejscowości.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy zajmujących się tą sprawą, napastnik najpierw w godzinach wieczornych zaatakował 13 – latka. Przewracając go na ziemię i uderzając kilkukrotnie rękoma po twarzy, żądał wydania telefonu i pieniędzy. Gdy jednak nie osiągnął swojego celu, sprawca chwilę później zaatakował ponownie. Tym razem, używając przemocy usiłował ukraść telefon 12 – latce. Skończyło się na jego uszkodzeniu.

Mężczyzna po zatrzymaniu, trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie przed sądem za usiłowanie rozboju i za uszkodzenie mienia, za co grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Funkcjonariusze sprawdzają również, czy nie ma on na koncie jeszcze innych tego typu przestępstw.

st. asp. Paweł Petrykowski

(źródło – KMP Jelenia Góra)
podinsp. Małgorzata Gorzelak