Aktualności

Próbował wręczyć policjantom łapówkę

Data publikacji 27.10.2014

Funkcjonariusze z powiatu średzkiego zatrzymali do kontroli pojazd, który jechał z nadmierną prędkością. Kierujący w trakcie wykonywania czynności przez policjantów usiłował wręczyć mundurowym łapówkę w kwocie 100 złotych w zamian za odstąpienie przez nich od wykonywania dalszych czynności służbowych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za czyn, o który jest podejrzany grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolości.

Funkcjonariusze ze średzkiej drogówki podczas pełnienia służby na terenie gminy Miękinia, w jednej z miejscowości zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Fiat w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości. 55-letni mężczyzna został poinformowany, że za popełnione wykroczenie otrzyma punkty karne oraz mandat. Wówczas kierujący wyjął banknot o nominale 100 zł, próbując w ten sposób skłonić policjantów do odstąpienia od wykonania dalszych czynności służbowych.

Funkcjonariusze niezwłocznie powiadomili o tym fakcie dyżurnego.

W związku z popełnieniem przestępstwa mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Podejrzany odpowie teraz za swój czyn przed sądem. Za wręczanie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu w zamian za odstąpienie od czynności służbowych ustawodawca przewidział karę pozbawienia wolności do 10 lat.

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej
Oficer Prasowy
asp. Marta Stefanowska
tel. 693-726-093

asp. Wojciech Jabłoński