Aktualności

„Chcieli odpocząć”- tak tłumaczyli się mężczyźni zatrzymani w kradzionym aucie

Data publikacji 29.10.2014

Lubańscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzewane o kradzież samochodu. Sprawcy wykorzystali moment pozostawienia kluczyków w pojeździe przez właściciela i zabrali pojazd. Funkcjonariusze odzyskali skradzione auto. Zatrzymani odpowiedzą teraz przed sądem. Przypomnijmy, że za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Leśnej zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 oraz 37 lat podejrzewanych o kradzież pojazdu.

Do zdarzenia doszło w godzinach nocnych na terenie gminy Leśna w powiecie lubańskim. Policjanci niezwłocznie po otrzymaniu informacji o kradzieży pojazdu podjęli działania w celu odzyskania samochodu i zatrzymania sprawcy. W trakcie sprawdzania okolicy jadąc drogą gruntową funkcjonariusze zauważyli świeże ślady kół pojazdu osobowego. Kilkaset metrów dalej zauważyli zawieszony podwoziem na jednej z kolein skradziony pojazd.

W samochodzie tym siedziały 2 osoby w wieku 23 oraz 37 lat. Zaskoczeni obecnością policjantów próbowali tłumaczyć się, iż idąc drogą gruntową postanowili odpocząć, więc skorzystali z okazji odpoczynku w porzuconym pojeździe. Funkcjonariusze nie dali wiary w te tłumaczenia. Ponadto, w pojeździe ujawniono i zabezpieczono tablicę rejestracyjną pochodzącą z kradzieży.

Podejrzewani zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają dokładnie wszystkie okoliczności tej sprawy. Przypomnijmy, że za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lubaniu
asp. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń