Aktualności

Ukradł konsolę do gier – został zatrzymany

Data publikacji 30.10.2014

Policjanci z powiatu strzelińskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Sprawca w jednym ze sklepów zajmujących się sprzedażą sprzętu RTV i AGD skradł konsolę do gier. Mężczyzna przyznał się do tego przestępstwa. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie, które powróciło już do prawowitego właściciela. Zatrzymanemu za czyn, o który jest podejrzany grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

28 października br. kierownik jednego ze sklepów sieciowych na terenie Strzelina zajmujących się sprzedażą sprzętu RTV i AGD zgłosił kradzież elektronicznej konsoli do gier o wartości 850 zł. Z informacji przekazanej policjantom wynikało, że przestępstwo popełnił młody mężczyzna.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego strzelińskiej komendy prowadząc czynności operacyjne już następnego dnia od chwili zdarzenia ustalili i zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o ten czyn. W trakcie rozmowy z policjantami mieszkaniec Strzelina przyznał się do tej kradzieży. Wyjaśniając dalsze okoliczności w tej sprawie funkcjonariusze dotarli do miejsca, w którym sprzedano kradziony sprzęt. Konsola została zabezpieczona i przekazana prawowitemu właścicielowi.

Podejrzany odpowie za swój czyn przed sądem. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Strzelinie
Oficer Prasowy
st. asp. Ireneusz Szałajko
tel. 603-765-940