Aktualności

Miał 4 promile i uciekł z miejsca kolizji drogowej - został zatrzymany

Data publikacji 14.11.2014

Bolesławiecka drogówka zatrzymała mężczyznę, który uciekł z miejsca kolizji. Kierujący miał 4 promile alkoholu w organizmie. Jechał autem mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Był poszukiwany do odbycia kary prawie 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu otrzymali od dyżurnego jednostki informację o ucieczce kierowcy z miejsca kolizji. Do zderzenia dwóch pojazdów osobowych doszło na jednej z ulic miasta. W wyniku podjętych działań policjanci ustalili miejsce pobytu sprawcy zdarzenia drogowego. 32-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego nie miał przy sobie dokumentów i wprowadził w błąd policjantów podając dane osobowe swojego brata.

Funkcjonariusze szybko ustalili prawdziwą tożsamość zatrzymanego. Mężczyzna, który spowodował kolizję prowadził samochód mając 4 promile alkoholu. Jak się okazało 32-latka obowiązywał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Ponadto policjanci ustalili, że zatrzymany jest poszukiwany przez bolesławiecki sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze prawie 3 lat za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Źródło: KPP w Bolesławcu
st. asp. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600-266-990


nadkom. Krzysztof Zaporowski