Aktualności

Sprzedawał przez Internet pendrivy z podrobionymi znakami towarowymi – oszukiwał też, co do ich pojemności

Data publikacji 20.11.2014

Wrocławscy policjanci ustalili mężczyznę, który oferował do sprzedaży rzekomo oryginalne pendrivy, które w rzeczywistości miały podrobione znaki towarowe jednej z renomowanych firm. Sprawca wprowadzał też w błąd potencjalnych zainteresowanych, co do pojemności oferowanych pamięci, które w rzeczywistości były inne niż wskazane w produkcie. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w wyniku prowadzonych działań, ustalili mężczyznę podejrzewanego o handel przedmiotami z podrobionymi znakami towarowymi oraz oszustwa internetowe. Podejrzany, to 29 – letni mieszkaniec Legnicy.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy zajmujących się tą sprawą, mężczyzna oferował do sprzedaży bezpośredniej lub poprzez internetowy portal aukcyjny, rzekomo oryginalne pendrivy, które w rzeczywistości miały podrobione znaki towarowe jednej z renomowanych firm. Ponadto wprowadzał też w błąd potencjalnych zainteresowanych kupnem, co do pojemności oferowanych pamięci, które w rzeczywistości były inne niż wskazane w produkcie.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy prawo własności przemysłowej, wprowadzanie do obrotu produktów z podrobionymi znakami towarowymi zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Za oszustwo natomiast, w świetle kodeksu karnego, grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

O dalszym losie mężczyzny, zdecyduje teraz sąd. Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym osoby pokrzywdzone.

st. asp. Paweł Petrykowski