Aktualności

Rozpoczęły się finały rejonowe XVI edycji konkursu wiedzy o Policji pn. „Razem Bezpieczniej”

Data publikacji 22.11.2014

Konkurs wiedzy o Policji pn. „Razem Bezpieczniej” - to jedna z form współpracy Ochotniczych Hufców Pracy z Policją. Młodzież OHP poprzez udział w corocznym turnieju poznaje zasady funkcjonowania Policji, jej szczególną rolę jaką pełni w systemie wymiaru sprawiedliwości w Polsce i uczy się postępowania w sytuacjach, w których staje się ona ofiarami lub świadkami przestępstwa.

Konkurs ma charakter dwuetapowy. W pierwszym etapie odbyły się eliminacje we wszystkich jednostkach organizacyjnych OHP na terenie Dolnego Śląska, podczas których zostały wyłonione 3–osobowe zespoły reprezentujące OHP podczas finałów rejonowych. Etap drugi to finały rejonowe, które zaplanowano w Strzelinie, w Górze, w Ząbkowicach Śląskich oraz w Kamiennej Górze.

Trwającym rozgrywkom towarzyszy wystawa prac wykonanych przez wychowanków OHP do ogłoszonego konkursu towarzyszącego pn. „Poradnik dotyczący bezpieczeństwa młodzieży”. Oprócz zabawy i przygody z zasadami bezpieczeństwa na uczestników konkursu czekają upominki, a dla najlepszych nagrody i dodatkowe atrakcje. 

W Ząbkowicach Śląskich odbył się pierwszy finał rejonowy konkursu pod nazwą  „Razem bezpieczniej”. Trzy osobowe zespoły z ośmiu jednostek Ochotniczych Hufców Pracy z rejonu wałbrzyskiego zmierzyły się w konkursie rozwiązując  test, a następnie przystąpili do egzaminu ustnego.  Na podium sygnały najlepsze zespoły:

I miejsce - OHP w Ząbkowicach Śląskich (gr. 1)
II miejsce - OHP w Dzierżoniowie
III miejsce - OHP w Ząbkowicach Śląskich (gr. 2)

Indywidualnym zwycięzcą testu pisemnego została Agata Łysoń - OHP w Dzierżoniowie.

Źródło: KWP we Wrocławiu

nadkom. Krzysztof Zaporowski