Aktualności

List gratulacyjny dla policjanta za zaangażowanie w sprawie ujęcia seryjnego podpalacza

Data publikacji 22.11.2014

Za zaangażowanie w sprawie ujęcia seryjnego podpalacza st. asp. Sławomir Krajewski – policjant z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu otrzymał list gratulacyjny z podziękowaniami. Dzięki podjętym działaniom został zatrzymany sprawca kilku podpaleń, a straty jakie spowodował sięgnęły miliona złotych.

Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu insp. Andrzej Basztura podczas odprawy służbowej wręczył st. asp. Sławomirowi Krajewskiemu list gratulacyjny dla funkcjonariusza z podziękowaniem  za zaangażowanie w sprawie ujęcia seryjnego podpalacza. Komendant podkreślił profesjonalizm i aktywność policjanta, które być może zapobiegły kolejnym zdarzeniom z udziałem tego sprawcy.

Przypomnijmy, że do pierwszego zdarzenia doszło 19 czerwca 2013 roku w Głuszycy. Sprawca umyślnie podpalił strych w budynku mieszkalnym. W ten sam sposób 26 września br. podpalił kolejne poddasze w budynku znajdującym się nieopodal. Gdy 12 października 2014 roku zgłoszono pożar w następnym budynku przy tej samej ulicy wszystko wskazywało na to, że ktoś robi to umyślnie. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu ustalili i zatrzymali podejrzanego o te czyny 36-letniego mieszkańca gminy Głuszyca. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i jeszcze do dwóch innych podpaleń na terenie powiatu. Straty pokrzywdzeni wstępnie oszacowali na kwotę blisko miliona złotych.

Na bazie zgromadzonych przez policjantów materiałów sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Grozić mu może teraz kara nawet do 10 lat pozbawiania wolności.

Źródło: KMP w Wałbrzychu
st. asp. Joanna Żygłowicz
tel. 604-426-995

nadkom. Krzysztof Zaporowski