Aktualności

Policjanci udzielili pomocy rannej 83-letniej kobiecie

Data publikacji 28.11.2014

Legniccy policjanci w trakcie patrolowania miasta otrzymali informację o starszej kobiecie leżącej na chodniku kilka ulic dalej. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się we wskazane miejsce, gdzie zauważyli osobę z raną głowy. Natychmiast przystąpili do interwencji. Uraz i krwawienie były na tyle poważne, że pokrzywdzona traciła co chwilę przytomność. Do przyjazdu karetki policjanci tamowali ranę i wykonywali czynności pierwszej pomocy.

W centrum Legnicy do policjantów pełniących służbę podjechał mężczyzna informując ich o starszej kobiecie, która leży na chodniku. Okazało się, że 83-latka potknęła się i upadając uderzyła głową o chodnik. Rana głowy okazała się bardzo groźna. W trakcie udzielanej pomocy poszkodowana co chwilę traciła przytomność. Do przyjazdu karetki policjanci tamowali ranę i wykonywali czynności pierwszej pomocy. Następnie kobieta trafiła do szpitala.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich, aby nie przechodzić obojętnie obok osób starszych i reagować na wszystkie niebezpieczne sytuacje. Szczególnie teraz, kiedy temperatura na zewnątrz zaczyna być bardzo niska. Czasami nawet telefon, czy tak jak w tym przypadku – informacja przekazana patrolującym policjantom - może uratować komuś życie.

st. asp. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KMP w Legnicy
Oficer Prasowy
podinsp. Sławomir Masojć
tel. 601-334-804