Aktualności

Tymczasowy areszt za rozbój w salonie gier

Data publikacji 10.12.2014

Na 3 miesiące do aresztu trafił młody mężczyzna, który został zatrzymany przez policjantów z powiatu polkowickiego, a podejrzany jest m.in. o rozbój w salonie gier z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sprawca ma na swoim koncie także liczne włamania i kradzieże rowerów. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje teraz sąd.

Policjanci z komendy w Polkowicach ustalili i zatrzymali 20-latka, który jest podejrzany m.in. o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sprawca przy użyciu noża zażądał wydania pieniędzy z kasetki od jednej z pracownic salonu gier, znajdującego się na terenie miasta. Straty oszacowano na kwotę ponad 2 tysiące złotych.
 
Funkcjonariusze pionu kryminalnego analizując materiał zgromadzony w tej sprawie, a także sprawdzając inne informacje udowodnili zatrzymanemu także kradzież kilku rowerów z klatek schodowych oraz stojaków. Ponadto 20-letni mieszkaniec Polkowic ma na swoim koncie jeszcze kradzieże sklepowe i włamania.
 
Na podstawie zgromadzonych przez policjantów dowodów sąd wydał już postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania mężczyzny na okres 3 miesięcy. Przypomnijmy, że za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.


nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KPP w Polkowicach
st. asp. Daria Solińska
tel. 600-229-096