Aktualności

Włamywacze zatrzymani przez policjantów

Data publikacji 05.01.2015

Policjanci z powiatu wołowskiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwo przeciwko mieniu. Sprawcy włamali się do jednego ze sklepów na terenie gminy Brzeg Dolny i usiłowali skraść z jego wnętrza cenne przedmioty. Okazało się, że mężczyźni są nietrzeźwi i mają po około 2,5 promili alkoholu. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że osoby te mają na swoim koncie jeszcze kilka innych tego typu zdarzeń. Zatrzymanym za przestępstwa, o które są podejrzani może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wołowie otrzymał informację o uszkodzeniu szyby w drzwiach wejściowych do sklepu w jednej z miejscowości na terenie gminy Brzeg Dolny. W rejon zgłoszenia został skierowany patrol. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zatrzymali dwóch sprawców znajdujących się wewnątrz sklepu. Mężczyźni usiłowali dokonać kradzieży wyrobów alkoholowych. Właściciel sklepu straty oszacował na kwotę ponad 3000 zł.

24-letni mieszkaniec gminy Brzeg Dolny i jego 41-letni wspólnik, bez stałego miejsca zamieszkania w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Przeprowadzone badanie wykazało u nich około 2,5 promila alkoholu. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału w tej sprawie udowodnili zatrzymanym dokonanie w sumie kilku włamań do obiektów handlowych. Obecnie policjanci sprawdzają czy podejrzani nie mają na swoim koncie jeszcze innych tego typu zdarzeń.

O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje sąd. Za włamania i kradzieże kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Wołowie
Oficer Prasowy
st. asp. Piotr Lewucha
tel. 606-364-011
Ładowanie odtwarzacza...