Aktualności

Areszt za rozbój, posiadanie narkotyków i broni.

Data publikacji 05.01.2015

Do 12 lat pozbawienia wolności może grozić mieszkańcowi powiatu górowskiego, zatrzymanemu za dokonanie rozboju. Podczas zatrzymania mężczyzna posiadał również nielegalnie broń gazową i narkotyki. Za powyższe czyny sąd zastosował areszt na okres 3 miesięcy.

Policjanci górowskiej komendy w trakcie prowadzonych czynności ustalili i zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o rozbój. Sprawca w sylwestra używając przemocy  wobec 17-latki zabrał jej telefon komórkowy.  W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa, więc dopuścił się czynu w warunkach recydywy.  

Ponadto podczas zatrzymania policjanci znaleźli u mężczyzny około dwudziestu porcji amfetaminy, a także posiadaną bez wymaganego zezwolenia broń gazową.  W chwili obecnej wyjaśniane są szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. 41-latek usłyszał już zarzuty popełnienia powyższych czynów.  

Sąd przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za posiadanie środków psychotropowych grozi mu  do 3 lat, za posiadanie bez wymaganego zezwolenia broni palnej gazowej  do 10 lat, natomiast za dokonanie rozboju grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. W przypadku recydywy kara może zostać zwiększona o połowę.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KPP w Górze