Aktualności

Policjanci zatrzymali podejrzanego o pobicie pasażera w autobusie miejskim

Data publikacji 09.01.2015

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o pobicie pasażera autobusu komunikacji miejskiej. Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim narkotyki. Sprawca już usłyszał zarzuty. To druga osoba zatrzymana w sprawie pobicia oraz wybicia szyby w miejskim autobusie.


Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna zatrzymali sprawcę pobicia pasażera w autobusie komunikacji miejskiej. Zatrzymany to 22-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego. Policjanci podczas prowadzonych czynności znaleźli przy nim narkotyki. To druga osoba zatrzymana przez funkcjonariuszy w tej sprawie. Wcześniej zarzuty pobicia oraz uszkodzenie mienia usłyszał również 23-letni mężczyzna. 

Do zdarzenia doszło w grudniu 2014 roku. Wtedy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o awanturze w autobusie komunikacji miejskiej. Na miejsce natychmiast wysłany został patrol policji. Gdy funkcjonariusze przyjechali okazało się, że agresywni młodzi ludzie uciekli. Policjanci rozpoczęli ich poszukiwanie oraz ustalanie okoliczności zdarzenia. 

Z przeprowadzonych na miejscu rozmów i przekazanych informacji wynikało, że jeden z pasażerów został zaatakowany i uderzony przez napastników butelką w głowę, a gdy się przewrócił został przez nich skopany. Ponadto sprawcy rzucili butelką, trafiając w głowę jedną z pasażerek oraz wybili szybę w drzwiach autobusu. Po całym zajściu napastnicy uciekli. W wyniku tego zdarzenia obrażeń ciała doznały dwie osoby: 28-letnia kobieta oraz 32-letni mężczyzna. 

W trakcie prowadzonych czynności w tej sprawie policjanci sprawdzali każdą informację i bardzo wnikliwie je analizowali. Na ich podstawie wytypowali osoby podejrzewane o dokonanie tego czynu. Do chwili obecnej zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn, podejrzanych o pobicie i uszkodzenia mienia. Obaj już usłyszeli zarzuty i zostali doprowadzeni do prokuratury. 

Za pobicie i posiadanie narkotyków grozi kara nawet do 3 lat, a za pobicie i uszkodzenie mienia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

nadkom. Krzysztof Zaporowski