Aktualności

Policjant na wolnym zatrzymał sklepowych złodziei

Data publikacji 19.03.2014

Wrocławski policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał sklepowych złodziei. Jego uwagę wrócił młody mężczyzna który szybko oddalał się od jednego ze sklepów, po czym wsiadł do taksówki, gdzie czekała już jego koleżanka. To właśnie taksówka służyła im do przemieszczania między sklepami. Ich łupem padło mienie o wartości ponad 500 złotych. Artykuły w całości zostały odzyskane i przekazane właścicielom.

Policjant Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą komendy miejskiej, który w czasie wolnym od służby wchodził do jednego ze sklepów spożywczych, zauważył, zauważył młodego chłopaka, który bardzo szybkim krokiem oddalał się od supermarketu. Następnie wsiadł do taksówki i kazał kierowcy natychmiast odjechać. W aucie siedziała jeszcze dziewczyna.

Policjant podbiegł do kierowcy, wyciągnął legitymację służbową i kazał się mu się zatrzymać. Okazało się, że 21 - letni pasażer chwilę wcześniej ukradł z tego sklepu artykuły spożywcze. Pasażerowie taksówki zostali zatrzymani.

W wyniku przeprowadzonych czynności policjanci ustalili, że pasażerowie, 21 -.letni chłopak i jego o rok młodsza koleżanka wsiedli do taksówki na jednym z postojów. Kierowcy kazali się zawieźć do dwóch spożywczych sklepów sieciowych. Tam zabierali wybrany towar i nie płacąc za niego wychodzili.


Właściciele sklepów wartość skradzionego towaru wycenili na 520 zł. Policjanci zabezpieczyli wszystkie artykuły spożywcze wyniesione z dwóch sklepów i zwrócili właścicielom.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 

podkom. Kamil Rynkiewicz