Aktualności

Wymachiwał siekierą grożąc ekspedientce w sklepie

Data publikacji 27.01.2015

Policjanci z powiatu milickiego zatrzymali 60-letniego mężczyznę, podejrzanego o grożenie ekspedientce sklepu niebezpiecznym narzędziem. Sprawca trzymając w ręku siekierę próbował wyjść ze sklepu nie płacąc za zakupy. Podejrzanemu za dokonane przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W Krośnicach do jednego ze sklepów wszedł mężczyzna chcąc zrobić zakupy. Poprosił ekspedientkę o dwie butelki wódki, cztery piwa i papierosy. Towar włożył do plecaka i udał się w stronę wyjścia informując sprzedawczynię, że wróci do sklepu za kilka minut i wtedy zapłaci za zakupy. Na tę propozycję ekspedientka oczywiście nie zgodziła się, tym bardziej, że nie znała klienta. Kobieta zażądała natychmiastowej zapłaty lub zwrotu towaru. Mimo tego mężczyzna nadal próbował opuścić sklep nie płacąc za zakupy. Między nim a ekspedientką wywiązała się szarpanina – kobieta chwyciła za plecak uniemożliwiając mężczyźnie wyjście z nim ze sklepu. Wtedy mężczyzna zza paska spodni wyjął siekierę i zaczął nią wymachiwać zmuszając sprzedawczynię do zmiany swojej postawy. Gdy w tym samym czasie do sklepu wszedł inny klient, napastnik puścił plecak i bez zakupów z siekierą w ręku wybiegł ze sklepu. Na szczęście kobiecie nic się nie stało – natychmiast o sprawie powiadomiła dyżurnego Policji.
 
Po kilku minutach nie miejscu zdarzenia był już policyjny patrol. Policjanci uzyskali od ekspedientki rysopis napastnika i rozpoczęli jego poszukiwania w okolicy sklepu i na terenie całych Krośnic. Na podstawie analizy zebranych informacji policjanci wytypowali mężczyznę, który mógł być sprawcą tego przestępstwa. Już po kilku dniach sprawca usłyszał charakterystyczny zgrzyt zamykanych na jego rękach policyjnych kajdanek. Okazał się nim 60-letni mieszkaniec Krośnic. Mężczyzna na czas wykonania niezbędnych czynności procesowych został zatrzymany w policyjnym areszcie. Podejrzany usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa polegający na grożeniu ekspedientce uszkodzeniem ciała przy użyciu siekiery w celu zmuszenia jej do określonego zachowania.   

Za to przestępstwo mężczyźnie grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie przeciwko podejrzanemu jest w toku.   

Źródło: KPP w Miliczu 
nadkom. Sławomir Waleński 


nadkom. Krzysztof Zaporowski