Aktualności

Areszt dla podejrzanego o znęcanie się nad rodziną

Data publikacji 07.02.2015

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności, grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z powiatu trzebnickiego, a podejrzanemu o znęcanie się nad rodziną. Zatrzymany usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Policjanci w wyniku podjętej interwencji zatrzymali 63-letniego mężczyznę, podejrzanego o znęcanie się nad rodziną. Podejrzany usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy, sprawca w domu bezpodstawnie wszczynał awantury, podczas których wyzywał członków rodziny słowami wulgarnymi, groził spaleniem domu oraz groził pozbawieniem życia.

Sprawca 4 lutego 2015 r. wywołał po raz kolejny awanturę w domu oraz groził pozbawieniem życia przy użyciu noża kuchennego. Wobec mężczyzny był już stosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego z nakazem wyprowadzenia się z domu i zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych. 

Na podstawie zebranego materiału sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 63-letniego mężczyzny na okres 3 miesięcy. Za popełnione czyny grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KPP w Trzebnicy 
asp. sztab Iwona Mazur