Aktualności

Chciała wyłudzić kredyt – wpadła w ręce policjantów

Data publikacji 16.02.2015

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi kobiecie podejrzewanej o usiłowanie oszustwa kredytowego. Została zatrzymana przez policjantów z powiatu jaworskiego w związku z próbą wyłudzenia pieniędzy w kwocie 15 tysięcy złotych na szkodę jednego z banków w Jaworze. W tym celu posłużyła się fałszywym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach.

Policjanci z jaworskiej komendy powiatowej, prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości gospodarczej, zatrzymali osobę podejrzewaną o usiłowanie oszustwa kredytowego. To 22-letnia mieszkanka gminy Wądroże Wielkie.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy zajmujących się tą sprawą, kobieta w celu uzyskania pożyczki przedłożyła w banku dokumenty potwierdzające jej zatrudnienie w jednej z jaworskich firm. 22–latka nigdy tam jednak nie pracowała, a zaświadczenie zawierające nieprawdziwe informacje miało posłużyć do otrzymania gotówki. W ten sposób planowała pozyskać 15 tysięcy złotych.

Obecnie policjanci ustalają czy kobieta nie dokonała podobnych przestępstw na szkodę innych banków, a także czy nie działała wspólnie z innymi osobami. Wyjaśniają również okoliczności, w jakich weszła w posiadanie fałszywego zaświadczenia o zatrudnieniu.

22-latka odpowie teraz przed sądem. Za przestępstwo, o które jest podejrzewana grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Jaworze
Oficer Prasowy 
podkom. Kordian Mazuryk
tel. 603-039-942