Aktualności

Policjanci podczas kontroli auta znaleźli narkotyki

Data publikacji 24.02.2015

Wrocławscy policjanci przechwycili ponad 500 porcji marihuany oraz inne środki odurzające jakie znaleźli podczas kontroli drogowej. W tej sprawie zatrzymanych zostało dwóch 25-latków jadących samochodem osobowym. Za posiadanie narkotyków grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Ołbin zatrzymali do kontroli samochód osobowy. W trakcie sprawdzania auta kierujący pojazdem jak i pasażer zachowywali się nerwowo, a ponadto policjanci wyczuli zapach palonej wcześniej marihuany. Następnie funkcjonariusze przeszukali samochód osobowy i za tylnym siedzeniem w czarnym worku ujawnili prawie 400 porcji marihuany. Podczas przeszukania mężczyzn policjanci ujawnili przy nich ponad 100 porcji marihuany oraz inne środki odurzające, w tym tabletki ekstazy i LSD. Samochód został zabezpieczony na parkingu. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Okazało się, że są to 25-letni mieszkańcy podwrocławskich miejscowości. 

Obaj usłyszeli zarzut posiadania środków odurzających. Po doprowadzeniu do sądu, jeden z nich został tymczasowo aresztowany, a wobec drugiego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. 

Za posiadanie narkotyków grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. 

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KMP we Wrocławiu