Aktualności

Zatrzymany za kradzież uli z pszczołami – przemalował je, aby nikt nie poznał

Data publikacji 24.03.2014

Zarzuty kradzieży uli razem z pszczołami, usłyszał mężczyzna zatrzymany przez policjantów wydziału kryminalnego z Głogowa. Mężczyzna został zatrzymany po tym, jak na polu należącym do jego rodziny, ujawniono skradzione ule. Były przemalowane na inny kolor, aby utrudnić ich identyfikację. Odzyskane ule wróciły do właścicielki, a o dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z głogowskiej komendy powiatowej, w wyniku podjętych działań, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież uli wraz z pszczołami. Zatrzymany, to 41 – letni mieszkaniec tego miasta.

Funkcjonariusze zajęli się sprawą, po tym jak otrzymali informację o kradzieży uli z jednej z pasiek, położonych w okolicach Gogowa. Sprawca ukradł 6 uli wraz z pszczelimi rodzinami. Pasieka należała do starszego mieszkańca tej miejscowości, który opiekował się pszczołami aż do swojej śmierci.

Jako spadek pasieka stała się własnością córki pszczelarza. Ta nie chciała przekazać ich 41 – latkowi, który był nimi zainteresowany. Ostatecznie, jak się okazało, mężczyzna bez jej wiedzy i zgody zabrał wieczorem z pasieki sześć uli wraz z pszczołami i przewiózł na swój teren do pobliskiej miejscowości.

Na miejscu, aby utrudnić ich identyfikację, przemalował ule na inny kolor. Jego próba zatarcia śladów jednak się nie powiodła i ule zostały rozpoznane. Po zatrzymaniu 41 – latek przyznał się do kradzieży. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

st. asp. Paweł Petrykowski

(źródło – KPP Głogów)
Oficer Prasowy
nadkom. Bogdan Kaleta
tel. 604-904-452