Aktualności

Włamywacz zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 25.02.2015

Nawet 15 lat pozbawienia wolności może grozić 29-letniemu mieszkańcowi Bolkowa, który został zatrzymany przez policjantów z powiatu jaworskiego. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna w połowie lutego włamał się do lokalu rozrywkowego na ternie miasta. Jego łupem padły między innymi pieniądze, papierosy oraz alkohol. Nie był to jednak jedyny czyn, jaki miał na swoim koncie. Na początku lutego sprawca włamał się także do warsztatu jednej z miejscowych firm. Część utraconego mienia policjanci już odzyskali.

Do zdarzenia doszło w jednym z bolkowskich lokali rozrywkowych. Sprawca pod osłoną nocy po pokonaniu zabezpieczeń dostał się do wnętrza klubu skąd skradł kilkadziesiąt butelek wódki, papierosy oraz znajdujące się tam pieniądze. 

Policjanci z komisariatu w Bolkowie ustalili mężczyznę podejrzanego o ten czyn. Okazało się, że jest nim 29-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego, który został zatrzymany. Funkcjonariusze odzyskali w tej sprawie już cześć skradzionych rzeczy.

Włamanie do lokalu rozrywkowego to nie jedyne przestępstwo, jakiego dopuścił się bolkowianin. Z zebranych wcześniej materiałów i informacji wynikało również, że na początku lutego br. włamał się on, bowiem do pomieszczeń jednej z miejscowych firm. Po wybiciu szyby wszedł do warsztatu skąd chciał skraść młot udarowy. Swojego czynu nie osiągnął, ponieważ został zatrzymany na gorącym uczynku.

29-latek w przeszłości był już wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu. W rozmowie ze śledczymi przyznał się do zarzucanych mu czynów, a swoje zachowanie próbował tłumaczyć wypitym alkoholem.

Mężczyzna odpowie teraz za popełnione czyny przed sądem. Za kradzież z włamaniem może mu grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności, bowiem działał w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli tzw. recydywy. 

st. asp. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Jaworze
Oficer Prasowy
podkom. Kordian Mazuryk 
tel. 603-039-942