Aktualności

Tymczasowy areszt dla podejrzanego o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia

Data publikacji 25.02.2015

Do 15 lat pozbawienia wolności grozi 21-latkowi z Polkowic, który jest podejrzany o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sprawca wtargnął do mieszkania pokrzywdzonego, a następnie pobił go okradając jednocześnie z telefonu i złotej biżuterii. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów bezpośrednio po dokonanym przestępstwie. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach bezpośrednio po dokonanym przestępstwie rozboju zatrzymali 21-mieszkańca Polkowic.

Do zdarzenia doszło 21 lutego 2015r. przed godz. 20.00 w Polkowicach. Jak ustalili policjanci sprawca bez zgody właściciela wtargnął do jego mieszkania, a następnie pobił używając również do tego niebezpiecznych narzędzi. Następnie napastnik ukradł telefon komórkowy oraz złotą biżuterię.

W wyniku natychmiastowo podjętych czynności funkcjonariusze już po chwili zatrzymali podejrzewanego o ten czyn mężczyznę. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Trafił do policyjnego aresztu. 

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 15 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Lubinie wobec zatrzymanego zastosowano tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. 
 

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KPP w Polkowicach
st. asp. Daria Solińska
tel.600-229-096