Aktualności

Na koncie ma, co najmniej 15 kradzieży rowerów

Data publikacji 26.02.2015

Wrocławscy policjanci otrzymali informację o kradzieży markowego roweru wartości 3 tys. złotych. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawca dostał się na I piętro jednego z budynków i przez balkonową barierkę wyrzucił niezabezpieczony jednoślad, po czym zeskoczył i odjechał na nim. Okazało się, że to nie jedyny taki czyn na koncie tego mężczyzny. Policjanci udowodnili zatrzymanemu, co najmniej 15 tego typu kradzieży rowerów m.in. z balkonów i piwnic. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje teraz sąd. Grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji zostali skierowani na ul. Rychtalską, gdzie miało dojść do kradzieży roweru. Kiedy policjanci dojechali na miejsce podszedł do nich świadek zdarzenia, który oświadczył, że gonił sprawcę samochodem, ale ten zdołał mu zbiec. Policjantom wskazał kierunek jego ucieczki. Policjanci ustalili, że za sprawcą biegł także inny mężczyzna spacerujący z psem. Funkcjonariusze natychmiast pojechali trasą ucieczki i pościgu. Po chwili zobaczyli mężczyznę, który gonił sprawcę, ten wskazał policjantom siedzącego na ławce podejrzewanego, który nagle przestał uciekać.

W związku z tym mundurowi podjęli interwencję wobec wskazanej osoby. Ustalono, że 25-latek z Wrocławia wszedł się na I piętro budynku i wyrzucił przez barierkę balkonu na trawnik rower marki TREK o wartości blisko 3000 złotych. Jednoślad nie był zabezpieczony. Następnie młody mężczyzna zeskoczył z piętra i zaczął uciekać rowerem. Jeden ze świadków gonił sprawcę swoim pojazdem. Po zatrzymaniu przez policjantów okazało się, że młody mężczyzna uskarża się na ból stopy. W związku z tym przewieziono go na pogotowie. Lekarz stwierdził złamanie nogi. W chwili zatrzymania 25-latek miał 1,1 promila alkoholu w organizmie. Rower został odzyskany i wrócił już do prawowitego właściciela.

Policjanci z Psiego Pola analizując materiał dowodowy ustalili, że to nie jedyny taki czyn na koncie tego mężczyzny. W sumie śledczy udowodnili do tej pory zatrzymanemu, co najmniej 15 tego typu kradzieży jednośladów z balkonów, piwnic i klatek schodowych.

Przypomnijmy, że za kradzieże może grozić mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KMP we Wrocławiu