Aktualności

Usiłowali skraść rzeczy warte ponad 10 tysięcy złotych – zostali zatrzymani na gorącym uczynku

Data publikacji 26.02.2015

Wrocławscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku trzech przestępców. Sprawcy weszli do jednego ze skupów złomu na terenie miasta skąd próbowali skraść m.in. części samochodowe i siłowniki o wartości ponad 10 tysięcy złotych. Złodzieje zostali zatrzymani w chwili ładowania łupu do pojazdu dostawczego, którym chcieli wywieźć zrabowane mienie. Funkcjonariusze w wyniku podjętej interwencji zatrzymali wszystkie osoby i odzyskali cały towar. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu 24 lutego br. otrzymali informacje od dyżurnego, że w okolicy ul. Sułowskiej ma miejsce kradzież w skupie złomu. Po dotarciu na miejsce mundurowi zauważyli trzech mężczyzn, którzy ładowali jakiś towar na pojazd dostawczy. Brama do skupu była otwarta. Policjanci w związku z tym natychmiast zatrzymali trzech podejrzanych mężczyzn w wieku 38, 46 i 53 lat. Zabezpieczono również pojazd oraz wszystkie przedmioty, które były przygotowane do wywiezienia o wartości ponad 10 tysięcy złotych. 

Zatrzymani odpowiedzą teraz za swój czyn przed sądem. Przypomnijmy, że za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KMP we Wrocławiu