Aktualności

Zatrzymany za rozbój

Data publikacji 26.02.2015

Zgorzeleccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Sprawca grożąc pobiciem zabrał dwóm nastolatkom telefon komórkowy oraz drobną kwotę pieniędzy. Jeszcze tego samego dnia podejrzany trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Przypomnijmy, że za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu otrzymał zgłoszenie o rozboju na dwóch nastolatkach. Sprawca grożąc pobiciem zabrał pokrzywdzonym telefon komórkowy oraz pieniądze w kwocie 3 złotych.

Zgorzeleccy policjanci podejmując w tej sprawie natychmiastowe czynności już po kliku godzinach od zgłoszenia ustalili osobę podejrzaną o ten czyn. Okazało się, że to mężczyzna w wieku 27 lat. Do zatrzymania doszło w jednym z punktów gier hazardowych. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy nim skradziony jednemu z pokrzywdzonych telefon komórkowy o wartości 800 złotych. 

Mieszkaniec Zgorzelca trafił do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m. in. czy zatrzymany ma na koncie jeszcze inne tego typu przestępstwa.  

Przypomnijmy, że za rozbój może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 

podkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Zgorzelcu
Oficer Prasowy
asp. Antoni Owsiak
tel. 606-778-294