Aktualności

Ślubowanie uczniów klas mundurowych

Data publikacji 26.02.2015

W Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach odbyło się pasowanie uczniów klasy pierwszej o profilu policyjnym, wojskowym oraz ratownictwa medycznego. Patronat honorowy nad klasami o profilu policyjnym już od czterech lat sprawuje Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze.

Uroczystość rozpoczęła się 25 lutego br. o godzinie 11.00 w sali sportowej w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach. Uświetnił ją występ orkiestry z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Wśród zaproszonych gości był między innymi Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze – insp. Zbigniew Markowski, jego zastępca mł. insp. Piotr Wałczyk, starosta jeleniogórski –Anna Konieczyńska, burmistrz Piechowic Witold Rudolf.

W tym roku naukę w I klasie o profilu policyjnym, wojskowym i ratownictwa medycznego, rozpoczęło 50 uczniów. W latach poprzednich naukę w klasie o profilu policyjnym ukończyło 32 uczniów. Założeniem twórców programu jest przyjęcie rozwiązań, które zaowocują w przyszłości bardziej świadomym ubieganiem się jego adresatów o przyjęcie do służby w Policji. Program rozszerzono o aspekty problematyki policyjnej. Zajęcia prowadzą doświadczeni policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Program obejmuje m. in. zajęcia teoretyczne dotyczące wiedzy o Policji, wybrane elementy prawa, zagadnienia dotyczące przemocy domowej oraz postępowanie w sprawach nieletnich. Instruktor walki wręcz prowadzi również zajęcia z technik samoobrony. Młodzież ma także zajęcia z musztry.

Nie wszyscy absolwenci klasy policyjnej muszą zostać policjantami, ale wszyscy zostaną wyposażeni w wiedzę i umiejętności, które pozwolą im świadomie wpływać na bezpieczeństwo zarówno własne, swoich najbliższych, jak i bezpieczeństwo publiczne.

podkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
Oficer Prasowy
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490