Aktualności

Areszt dla ojca i syna za pobicie

Data publikacji 27.02.2015

Na 3 miesiące do aresztu trafiło dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie, którzy zostali zatrzymani przez kamiennogórskich policjantów. Sprawcy przy pomocy drewnianej pałki dotkliwie pobili młodego mężczyznę, który z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Za przestępstwo, którego się dopuścili może im grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili policjanci z powiatu kamiennogórskiego do zdarzenia doszło w ostatnią niedzielę lutego br. przy drodze publicznej w pobliżu jednej z posesji. 46-letni mężczyzna i jego 19-letni syn dotkliwie pobili 23-latka. Jeden ze sprawców zadał ciosy drewnianą pałką w okolicach nosa powodując u pokrzywdzonego obrażenia ciała. Poszkodowany trafił do szpitala specjalistycznego, w którym przebywa do chwili obecnej. 

Podejrzani bezpośrednio po zdarzeniu zostali zatrzymani przez kamiennogórskich funkcjonariuszy, obaj byli pod wpływem alkoholu. Trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzut pobicia z występkiem o charakterze chuligańskim. 

Na podstawie dotychczas zebranych dowodów i materiałów przez policjantów, sąd zastosował już wobec zatrzymanych środek karny w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. 

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KPP Kamienna Góra 
st. asp. Marta Nieć