Aktualności

Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalny spirytus i papierosy

Data publikacji 27.02.2015

Policjanci z powiatu świdnickiego wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie ponad 8 tysięcy sztuk papierosów i 41 butelek spirytusu bez znaków akcyzy skarbowej. Nielegalny towar został zabezpieczony w jego mieszkaniu. Za tego typu czy grozi wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

Policjanci pionu operacyjnego komisariatu w Świebodzicach wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej we Wrocławiu zatrzymali 59-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego. W trakcie przeszukania pomieszczeń zatrzymanego mężczyzny funkcjonariusze ujawnili 41 butelek o pojemności 0,9 litra z zawartością spirytusu i ponad 8 tysięcy sztuk papierosów. Zabezpieczony towar nie posiadał znaków akcyzy skarbowej. Straty na szkodę Skarbu Państwa oszacowano w tej sprawie na blisko 8 tysięcy złotych. 

Ujawniony towar został zabezpieczony przez funkcjonariuszy Izby Celnej, którzy będą prowadzili dalsze czynności procesowe. Za posiadanie papierosów i alkoholu bez znaków akcyzy skarbowej grozi wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3. 

podkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Świdnicy 
Oficer Prasowy 
asp. Sztab. Katarzyna Czepil 
tel. 607-317-642