Aktualności

Mając ponad 3 promile spowodował kolizję

Data publikacji 27.02.2015

Policjanci z Ząbkowic Śląskich zatrzymali pijanego kierowcę, który spowodował kolizję drogową. Na miejscu okazało się, że prowadzący samochód jest nietrzeźwy i ma ponad 3 promile alkoholu. Na szczęście oprócz strat materialnych nic nikomu się nie stało. Sprawca stanie teraz przed sądem. Mężczyźnie może teraz grozić kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

25 lutego br. w godzinach wieczornych policjanci otrzymali zgłoszenie, że na ulicy Kamienieckiej w Ząbkowicach Śl. doszło do kolizji. Okazało się, że 48-letni mieszkaniec tego miasta jechał oplem i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, po czym uderzył w prawidłowo zaparkowanego volkswagena. Funkcjonariusze wykonując czynności na miejscu zdarzenia przeprowadzili kontrole stanu trzeźwości kierującego. Policyjny alkomat wykazał u niego ponad 3 promile alkoholu w organizmie. 

W chwili obecnej policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozić mu może do 2 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śl. 
podkom. Ilona Golec 
tel. 608-086-826