Aktualności

Zatrzymany włamywacz

Data publikacji 27.02.2015

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi pewnemu mieszkańcowi Wałbrzycha, podejrzanemu o kilka włamań. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów zaraz po tym, jak pod jeden z zaparkowanych samochodów wrzucił skradziony wcześniej telefon komórkowy.

Policjanci z wałbrzyskiej komendy pełniący służbę na terenie miasta zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął się dziwnie zachowywać. Coś, co trzymał w ręku szybko wrzucił pod zaparkowany w pobliżu pojazd. Funkcjonariusze natychmiast sprawdzili leżący pod autem przedmiot oraz wylegitymowali mężczyznę. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Wałbrzycha, który próbował ukryć telefon komórkowy pochodzący z kradzieży. Zatrzymany został przewieziony do komendy. Policjanci wyjaśniający tą sprawę ustalili, że kilka dni wcześniej dokonał on trzech włamań do mieszkań i jednego lokalu w centrum Wałbrzycha. Jego łupem padły pieniądze, kamera, dwa laptopy, ciśnieniomierz, telefon komórkowy, biżuteria oraz plecak. Łączną wartość skradzionego mienia oszacowano na blisko 20 tysięcy złotych. 

W wyniku przeprowadzonych czynności funkcjonariusze odzyskali telefon oraz ciśnieniomierz. Jak się okazało, podejrzany kilka lat temu odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Obecnie policjanci sprawdzają, czy 34 – latek nie ma na swoim koncie innych, podobnych zdarzeń.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Wałbrzychu
Oficer Prasowy
asp. Joanna Żygłowicz
tel. 604 – 426 – 995