Aktualności

Oferował odzież z fałszywymi znakami towarowymi

Data publikacji 24.03.2014

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o oferowanie do sprzedaży na jednym z targowisk w Głogowie odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Funkcjonariusze ujawnili 116 sztuk takiej odzieży. Poszkodowane firmy wyceniły swoje starty na blisko 7 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi kara grzywny, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło 21 marca 2014 roku na jednym z targowisk w Głogowie. Zatrzymany przez policjantów 42 – letni mężczyzna wystawiał do sprzedaży odzież z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Były to przede wszystkim koszulki oraz bluzy. Ich stosunkowo niska cena oraz słaba jakość wskazywała na to, że są to tzw. „podróbki” oryginalnych i markowych wyrobów. Policjanci ujawnili 116 sztuk takiej odzieży. Poszkodowane firmy wyceniły swoje starty na blisko 7 tysięcy złotych. Tego typu działalność jest przestępstwem, narusza bowiem ustawę Prawo Własności Przemysłowej.

42 – latek usłyszał już zarzuty. Czyn o który podejrzany jest mężczyzna, zagrożony jest karą grzywny a nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
 

podkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Głogowie

Oficer Prasowy

nadkom. Bogdan Kaleta
tel. 604 – 904 – 452

Ładowanie odtwarzacza...