Aktualności

Wybili dziurę w ścianie i okradli sklep

Data publikacji 18.03.2015

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozić może dwóm mężczyznom zatrzymanym przez policjantów z powiatu jeleniogórskiego, podejrzanym o kradzież z włamaniem do jednego z dyskontów spożywczych na terenie Karpacza. Łupem włamywaczy padło mienie o wartości 1400 złotych. W wyniku podjętych przez funkcjonariuszy działań jeszcze tego samego dnia mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

Policjanci z Komisariatu w Karpaczu ustalili, a następnie zatrzymali dwóch mieszkańców tej miejscowości w wieku 19 i 33 lat, podejrzanych o kradzież z włamaniem do jednego z dyskontów spożywczych.

Do przestępstwa doszło w nocy z 15 na 16 marca br. około godziny 1.30. Przedstawiciel firmy ochraniającej obiekt powiadomił dyżurnego Policji o włączeniu się alarmu sygnalizującego włamanie do sklepu. Okazało się, że w ścianie budynku została wybita dziura, przez którą sprawcy dostali się do magazynu sklepu i zabrali mienie o wartości 1400 złotych. Była to kasetka z bilonem, dwa tablety i kalkulator.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania włamywaczy. Na podstawie zabezpieczonego monitoringu oraz zebranych w tej sprawie informacji funkcjonariusze wytypowali osoby podejrzewane o to przestępstwo i ustalili ich miejsce pobytu. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Karpacza. Mężczyźni byli bardzo zdziwieni, gdy policjanci zapukali do ich mieszkania.

Następnie funkcjonariusze przeszukując strych domu 19-latka znaleźli część skradzionego ze sklepu mienia.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. gdzie trafiły pozostałe przedmioty. 

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. 

Za kradzież z włamaniem odpowiedzą teraz przed sądem. Grozić im może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
Oficer Prasowy
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490