Aktualności

Stworzyli zagrożenie w ruchu kolejowym i drogowym

Data publikacji 26.03.2015

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o stworzenie zagrożenia w ruchu kolejowym i drogowym. Sprawcy między innymi obrzucili kamieniami sygnalizację świetlną na torach. Za przestępstwo, o które są podejrzani, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze prewencji z Komisariatu Policji Wrocław Leśnica zatrzymali dwie osoby podejrzane o spowodowanie bardzo niebezpiecznej sytuacji na szlaku kolejowym. Młodzi mężczyźni przed północą zorganizowali sobie rzucanie kamieniami w kolejową sygnalizację świetlną. W ten sposób uszkodzili bardzo ważne dla bezpieczeństwa ruchu kolejowego urządzenie. Kursujące pociągi były zmuszone do spowolnienia ruchu i jazdy maksymalnie z prędkością do 20 km/h.

Ponadto sprawcy na jezdnię w okolicy przejazdu kolejowego wyrzucili opony samochodowe, stwarzając kolejne zagrożenia w bezpieczeństwie ruchu drogowego. Jak się okazało po zatrzymaniu przez policjantów, każdy z podejrzanych miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.  

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut popełnienia przestępstwa, za które grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Łukasz Dutkowiak