Aktualności

Wykopał dół i ukradł kilkadziesiąt metrów kabla telekomunikacyjnego w pobliżu torów

Data publikacji 30.03.2015

Policjanci z powiatu bolesławieckiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Sprawca skradł aż 35 metrów kabla telekomunikacyjnego, który był zakopany wzdłuż jednej z czynnych linii kolejowych. Funkcjonariusze w całości odzyskali zrabowane mienie. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd. Za kradzież zatrzymanemu może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze otrzymali informację od pracowników Służby Ochrony Kolei o porzuconym w pobliżu torów pojeździe a także wykopanych dołach. W związku z tym policjanci podjęli czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ujawnili samochód oraz wykopaną ziemię. Po sprawdzeniu ustalono, kto jest właścicielem pojazdu. Okazało się, że to 23-latek, który pod osłoną nocy wykopał i ukradł wzdłuż czynnej linii kolejowej fragmenty kabla telekomunikacyjnego. W bagażniku samochodu policjanci ujawnili kradzione mienie. Ponadto w wyniku dalszych czynności funkcjonariusze ustali kolejne miejsce gdzie zatrzymany schował pozostałą część kabla. W sumie zabezpieczono i odzyskano aż 35 metrów kradzionego kabla.

23-latek był już notowany za podobne przestępstwa m.in. za kradzież infrastruktury autostradowej w ubiegłym roku. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za kradzież może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Bolesławcu
Oficer Prasowy
st. asp. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600-266-990