Aktualności

Zabrakło mu paliwa „do szczęścia”

Data publikacji 31.03.2015

Policjanci z powiatu świdnickiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu dostawczego marki Polonez. Jak ustalili funkcjonariusze, mieszkaniec Świdnicy przebywający aktualnie na przepustce z Aresztu Śledczego ukradł ten pojazd. Tłumaczył policjantom, że skradzionym autem chciał dojechać do Wrocławia, gdzie zaplanował sobie lepszą przyszłość. Niestety zabrakło mu paliwa. Teraz może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadząc czynności operacyjne w sprawie kradzieży pojazdu marki Polonez Truck ustalili i zatrzymali osobę podejrzaną o związek z tym przestępstwem. Zatrzymany to 50-letni mieszkaniec Świdnicy, który jak się okazało przebywał na przepustce z Aresztu Śledczego.

W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do kradzieży samochodu, a swój czyn próbował usprawiedliwić chęcią zmiany swojego życia. Podejrzany tłumaczył, że skradzionym autem chciał pojechać do Wrocławia, znaleźć pracę i zacząć nowe, lepsze życie. Niestety zabrakło mu paliwa i nie dojechał. Pojazd porzucił w Kątach Wrocławskich, a sam chwilę później trafił w ręce świdnickich policjantów.

Zatrzymany 50-latek za swój czyn odpowie teraz przed sądem. W świetle obowiązujących przepisów grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
 

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Świdnicy
Oficer Prasowy
asp. sztab. Katarzyna Czepil
tel. 607-317-642