Aktualności

Nieletni zatrzymany za rozbój – grożąc w sklepie ostrym narzędziem, zażądał pieniędzy

Data publikacji 31.03.2015

Sąd rodzinny zdecyduje o dalszym losie nieletniego, zatrzymanego przez policjantów z powiatu ząbkowickiego, a który grożąc ostrym narzędziem, zażądał w jednym ze sklepów wydania pieniędzy. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, zatrzymany dopuścił się wymienionego czynu, będąc na ucieczce z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Policjanci z Kamieńca Ząbkowickiego, w wyniku podjętych działań, zatrzymali 15 - latka, który, grożąc scyzorykiem ekspedientce jednego ze sklepów, próbował zdobyć pieniądze. Nieletni został umieszczony w Policyjnej Izbie Dziecka i stanie przed sądem rodzinnym.
Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy zajmujących się tą sprawą, 15 - latek postanowił zdobyć pieniądze. W tym celu wszedł do sklepu na terenie Kamieńca Ząbkowickiego i grożąc scyzorykiem zażądał od sprzedającej wydania pieniędzy. Kobieta jednak stanowczo odmówiła.

Nieletni bez łupu wyszedł ze sklepu i poszedł w kierunku Paczkowa, próbując złapać tzw. „okazję”. Kobieta w tym czasie poinformowała policjantów o zdarzeniu. Kilkanaście minut później dzielnicowy z Kamieńca Ząbkowickiego zauważył chłopaka, którego wygląd odpowiadał uzyskanemu opisowi sprawcy. Funkcjonariusz zatrzymał nieletniego.

Zabezpieczono też narzędzie, którym posłużył się chłopak. Po przewiezieniu do Komisariatu okazało się, że 15 - letni mieszkaniec Świdnicy był na ucieczce z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

W chwili obecnej policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, a nieletni czeka na decyzję sądu.

st. asp. Paweł Petrykowski

(źródło – KPP Ząbkowice Śląskie)
Oficer Prasowy
podkom. Ilona Golec