Aktualności

Jechał na „90” ponad 170 km/h – wiózł w samochodzie swoją rodzinę

Data publikacji 02.04.2015

Kompletnym brakiem wyobraźni wykazał się kierowca BMW, który na drodze krajowej K94, na odcinku, gdzie obowiązywała maksymalna prędkość do 90 km/h, gnał ponad 170 km/h. Po zatrzymaniu przez bolesławieckich policjantów, okazało się, że nie jechał on sam. Wiózł żonę i trójkę dzieci. Teraz o jego dalszym losie, w tym zakazie prowadzenia pojazdów z uwagi na rażące przekroczenie dozwolonej prędkości, zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komedy Powiatowej Policji w Bolesławcu podczas patrolowania drogi krajowej K94 zatrzymali kierowcę BMW, który przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 80 km.

Jak się okazało, 36 - letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego, na drodze pomiędzy Wilczym Lasem, a Tomaszowem Bolesławieckim znacznie przekroczył prędkość. Na odcinku, gdzie dopuszczalna prędkość, to 90 km/h, jechał aż 174. Kiedy policjanci zatrzymali pojazd do kontroli okazało się, że kierowca przewoził żonę i trójkę dzieci.

W związku z rażącym przekroczeniem dozwolonej prędkości policjanci zamiast postępowania mandatowego, zdecydowali o skierowaniu sprawy do sądu, celem ukarania i podjęcia decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy.

st. asp. Paweł Petrykowski

źródło – KPP Bolesławiec)
Oficer Prasowy 
st. asp. A. Kublik – Rościszewska 
tel.600-266-990