Aktualności

Areszt za posiadanie kilkuset porcji amfetaminy, marihuany i środków anabolicznych

Data publikacji 07.04.2015

Na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna zatrzymany przez policjantów z powiatu ząbkowickiego, który podejrzany jest o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze w jego mieszkaniu ujawnili ponad 500 porcji różnego rodzaju środków odurzających. Wśród zabezpieczonych substancji były amfetamina, marihuana a także środki anaboliczne w postaci tabletek i zastrzyków. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje sąd. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków zatrzymanemu może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze pionu kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich uzyskali informację, że jeden z mieszkańców regionu może posiadać narkotyki. W związku z tym policjanci postanowili sprawdzić mieszkanie podejrzewanego mężczyzny w Ziębicach. Okazało się, że w jednym z pomieszczeń ujawniono ponad 500 porcji różnego rodzaju środków odurzających. Wśród zabezpieczonych substancji były amfetamina, marihuana a także środki anaboliczne w postaci tabletek i zastrzyków. Dodatkowo policjanci znaleźli wagę elektroniczną i woreczki strunowe do pakowania narkotyków. W tej sprawie zatrzymano 30-letniego mężczyznę.

Na podstawie dotychczas zgromadzonych dowodów i materiałów sąd wydał już postanowienie wobec podejrzanego o zastosowaniu tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

W dalszym ciągu policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia, w tym również to skąd mężczyzna miał zabezpieczone środki i gdzie miały one dalej trafić. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków polskie prawo przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
 

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śl.
Oficer Prasowy
podkom. Ilona Golec
tel. 608-086-826