Aktualności

"Moto Serce" - akcja zbiórki krwi dla chorych dzieci wspomagana przez policjantów

Miasteczko Ruchu Drogowego na terenie Oławy to miejsce gdzie w ramach ogólnopolskiej akcji już po raz trzeci zorganizowano zbiórkę krwi dla chorych dzieci i osób potrzebujących. Działania połączono z piknikiem rodzinnym, podczas którego można było się także zarejestrować do banku potencjalnych dawców szpiku kostnego, do czego szczególnie namawiał jeden z funkcjonariuszy, będący dawcą. Z tej możliwości skorzystało 22 mieszkańców powiatu oławskiego.

W niedzielę 11 kwietnia br. na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego w Oławie, w ramach ogólnopolskiej akcji zorganizowano zbiórkę krwi dla osób potrzebujących. Działania te połączono z piknikiem rodzinnym, podczas którego na mieszkańców czekało wiele atrakcji. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli m.in. przedstawiciele oławskiego klubu motocyklowego WRM, Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Klubu Honorowych Dawców Krwi. To szczytne przedsięwzięcie współfinansowały lokalne samorządy i prywatni przedsiębiorcy. Jednym z partnerów akcji byli również policjanci z komendy powiatowej w Oławie.

Podczas tegorocznej akcji oddawania krwi osoby zainteresowane mogły zapisać się także na listę potencjalnych dawców szpiku. Do tego namawiał jeden z funkcjonariuszy sierż. Krystian Okolita, który od czterech lat czynnie uczestniczy w działaniach i akcjach propagujących wiedzę na temat możliwości zostania dawcą szpiku kostnego i systematycznie oddaje krew. Policjant jest również zarejestrowany w banku dawców szpiku kostnego i już rok po zgłoszeniu oddał swój szpik "genetycznemu bliźniakowi", kobiecie z Austrii, której pomógł wygrać walkę ze śmiertelną chorobą.

Podczas tegorocznych działań uczestnicy pikniku oddali kolejne litry krwi dla innych osób potrzebujących, a 22 mieszkańców powiatu oławskiego zarejestrowało się do banku dawców szpiku.
 

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Oławie
Oficer Prasowy
podinsp. Alicja Jędo
tel. 605-316-497

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
pobierz film - 2.45 MB